ISPM -15 regulacje handlu opakowaniami z drewna.

Niektóre firmy wymagają od swoich dostawców niedrzewnych opakowań – po to, by uniknąć ewentualnych problemów podczas importu. Obecnie przepisy ISPM-15 obowiązują w wielu krajach na całym świecie, w tym na całym obszarze Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Uniknij dodatkowych opłat manipulacyjnych i kosztów związanych z przetwarzaniem. Korzystaj z opakowań i zabezpieczeń papierowych.

ISPM -15 regulacje dotyczące handlu opakowaniami z drewna.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) opublikowała wytyczne dotyczące sposobu przetwarzania materiałów drewnianych stosowanych przy transporcie produktów do innych krajów. Ma to zapobiec rozszerzaniu się szeregu różnych chorób i epidemii przenoszonych przez owady, które mogą mieć negatywny wpływ na rośliny lub ekosystemy.

ISPM-15 dotyczy wszystkich drewnianych materiałów opakowaniowych (takich jak palety, skrzynie, przekładki drewniane itp.) i ustanawia wymóg ich okorowania, a następnie poddania obróbce cieplnej lub fumigowania i opatrzenia znakiem zgodności.

Uniknij dodatkowych opłat manipulacyjnych i kosztów związanych z przetwarzaniem. Korzystaj z opakowań i zabezpieczeń papierowych. Są tańsze, lżejsze i równie trwałe.